Badamy suplementy, czyli zachłanny mózg w IT – Nootropy

Nootropy , czyli zachłanny mózg w IT

Praca w IT to ciężki wysiłek umysłowy każdego dnia. Planowanie, liczenie, wizualizowanie, kreowanie…. Ta lista nie ma końca tak jak ilość pracy w branży najnowszych technologii.
Jednak wielu programistów skarży się na wypalenie, przemęczenie i spadek efektywności pracy.

Idąc dalej, ulegają oni stereotypom:

👉jakoby wielu z nich odżywiało się szybko,

👉niezdrowo popędzając swoją pracę kolejnym energetykiem bądź kawą.

👉Co jeśli powiem Ci, że z dobrą dietą i jeszcze lepszymi suplementami możesz być wymiataczem w swojej pracy?

Wchodzisz w to? 

Nootropy, czyli co?

Nootropy to substancje, które wspierają funkcjonowanie mózgu i poprawiają sprawność umysłową.

Suplementy nootropowe pomagają w poprawie efektywności pracy, wykraczając poza rezultaty, jakie przyniesie jedynie wybór zdrowego stylu życia. Dzięki nim poprawisz swoją koncentrację, pamięć, motywację i wiele więcej.

Żywieniowe nawyki w IT

Decydując się na pracę w IT, większość osób świadomie wybiera siedzący tryb życia połączony 🐱‍🐉z piorunującą dawką stresu. Programowanie może mieć wpływ zarówno na zdrowie fizyczne, jak i psychiczne, dlatego, by czuć się dobrze, musisz dokonywać świadomych wyborów!

Twoja praca wymaga od ciebie skupienia przez długi czas, a to może być trudne. Po długim dniu wytężonego działania możesz zauważyć, że wraz z motywacją, koncentracją i ogólnym samopoczuciem słabnie Twoja pamięć.


Mała katastrofa w ciągu dnia?


To właśnie wtedy pędzisz do kuchni po energetyzujące słodkości, napoje i inne co najmniej niekorzystne wybory żywieniowe. Niezależnie od tego, jak bardzo lubisz swoją pracę, wymagania fizyczne i psychiczne mogą zacząć zbierać żniwo. Na szczęście masz wybór – możesz skorzystać ze znacznie zdrowszych opcji!

Nootropy dla Twojej  pamięci

Czy pamiętasz, kiedy ostatnio mogłeś/aś usiąść i pracować bez przerwy przez kilka godzin? Polegając na słodkościach i kawie z pewnością nie jesteś w stanie przywołać momentu tak efektywnej pracy. Oczywiście batonik to nagły zastrzyk energii, ale także późniejszy równie gwałtowny jej spadek.

🏹Efekt? Maszerujesz do kuchni po kolejną słodką chwilę przerwy🌴. 

W przeciwieństwie do niezdrowych wyborów żywieniowych suplementy nootropowe nie wywołają żadnych wahań nastroju czy poziomu sił. 

Nootropy dla większej motywacji

Bez względu na to, jak bardzo lubisz swoją pracę, utrzymanie motywacji każdego dnia może być trudne. Jeśli pracujesz z położenia swojego domu każdy spadek motywacji to okazja, by zalec w łóżku z chipsami i dobrym serialem. Przyczyną tego nie jest Twoje lenistwo, a zmęczenie wynikające z obniżenia niektórych neuroprzekaźników.

Wiele nootropów zwiększa poziom dopaminy i serotoniny, które odgrywają kluczową rolę w zwiększeniu Twojej motywacji i zapału do pracy.

Nootropy przyjacielem Twojego nastroju

Praca w IT i długie godziny przed komputerem mogą mieć również wpływ na Twoje zdrowie psychiczne. Od stresujących terminów po brak naturalnie występującej dopaminy z powodu siedzącej pracy – co jakiś czas przydałaby Ci się poprawa nastroju.

Na podstawie niektórych badań kontrolowanych uważa się, że nootropy zawierające cynk w naturalny sposób poprawiają nastrój. Dobre samopoczucie emocjonalne i psychiczne jest tak samo ważne jak zdrowie fizyczne, jeśli nie ważniejsze, dla pragmatycznego programisty. W końcu czując się dobrze, podejmujesz zdrowsze decyzje.

Nootropy i zdrowy sen 

Stymulowany całodniową pracą mózg a do tego światło ekranu komputera mogą skutecznie uniemożliwiać spokojnie zasypianie!  Brak snu napędza spiralę zmęczenia, co przekłada się na sięganie po niezdrowe stymulanty jak zbyt duża ilość kawy, cukru czy energetyków, by utrzymać czujność i sprawność,

Suplementy nootropowe, które zawierają składniki takie jak melatonina, magnez i niektóre aminokwasy ułatwiają relaks, sen i poprawiają jakość snu. Lepszy sen – lepsza koncentracja, nastrój i wydajność w pracy🎢. 

Programowanie i praca w IT to wymagające umysłowo zajęcie.👣 Zamiast stać się stereotypem, objadając się słodkimi, bogatymi w skrobię potrawami, polegając na kofeinie i napojach energetycznych podczas pracy, możesz spróbować nootropów.

Różne nootropy oferują różne korzyści. Z pewnością znajdziesz wiele suplementów, które poprawiają nastrój, koncentrację, pamięć i zapewniają lepszy sen.

➡Sprawdź 7 sposobów na to, by twoja wydajność w IT poszybowała do samych niebios!🎢
Pobierz darmowy E-Book!

ebook

Ostatecznie w zamian za dostarczoną treść, proszę więcej uśmiechu w cyfrowym świecie! 😉

 

0 0 votes
Article Rating